Stavební materiály 2020-01-11T09:52:31+00:00

Stavební materiály

S čím pracujeme

Základním stavebním materiálem ASY model pro zahradní železnici je pískovec. Sériově vyráběné kostky mají základní rozměr 12,5 mm a jeho násobky. Kostky jsou navržené pro tloušťku zdi 25 mm. Sortiment naleznete na : http://www.asymodel.cz/stavebni-material.html

Pro individuální stavby zhotovíme kostky jiných rozměrů podle přání zákazníka. Jsme schopni vypracovat i projekt na stavby podle Vašeho návrhu, případně celý projekt dodat jako stavebnici v různém stupni předpracování včetně návodu. Podle Vašich požadavků, stačí i fotgrafie, zhotovíme stavebnici, kterou si sami slepíte. Některé stavby zhotovené ze stavebnic jsou na: http://www.asymodel.cz/prace-nasich-zakazniku.html Pro opravdu realisticky vyhlížející stavby vybíráme materiál z různě zbarvených vrstev pískovce. Běžně kostky vyrábíme z béžového pískovce, na zakázku z červeného a šedivého. Pískovec je z různých lomů a jeho zbarvení je přírodní.

Jednotlivé kostky lepíme lepidlem SOUDAL 60A, které se ukázalo při dlouhodobých testech jako nejlepší. Spárování se provádí po vytvrdnutí lepidla flexibilní spárovací hmotou na venkovní dlažbu.

I když je pískovec nasákavý, je plně mrazuvzdorný. Při navrhování stavby je nutné brát zřetel na kondenzaci vodních par v uzavřeném prostor. Proto musí být tato místa odvětrány. U opěrných zdí postupujeme stejně jako u skutečných staveb. Opěrné zdi musí být odvodněny a za stěnou musí dilatační vrstva, nejlépe ze štěrku zrnitosti 8 – 10 mm. Počítejte z rozpínavost zeminy nasáklé vodou v zimně.

Příklady použití pískovcových kostek

Na fotografiích jsou námi realizované stavby z různých druhů pískovce.